top of page
  • מערכת "אמנים ישראלים"

קול קורא לצבע(ים) טריים וותיקים :)

מוזמנים להציץ בשני הקולות קוראים הללו - האחד לצבעים צעירים והשני לותיקים יותר... ;) קול קורא - צבע טרי 8, אביב 2016 - חממת האמנים העצמאים וחממת הווידיאו

ההרשמה פתוחה כעת, ועד ה- 15.11.15


אנו שמחות להודיע על פתיחת ההרשמה לחממת האמנים העצמאים ולחממת הווידיאו ביריד צבע טרי 8. היריד יהיה פתוח לקהל הרחב במשך חמישה ימים, במהלך חודש אפריל. חממת האמנים מיועדת לאמנים עצמאיים בתחומי הפיסול, הציור והצילום, הנמצאים בתחילת דרכם המקצועית, ואשר אינם מקיימים קשרי מסחר מחייבים עם גלריה ישראלית.


חממת הווידיאו מיועדת לתצוגת עבודות וידיאו-ארט ומדיה חדשה של אמנים עצמאים בתחומים אלו.

חממת האמנים העצמאים וחממת הווידיאו מוצגות לצד הגלריות הישראליות המובילות לאמנות עכשווית וגלריות צעירות מבטיחות, ביריד צבע טרי, היריד לאמנות עכשווית, תל אביב.


היריד הוא אירוע האמנות השנתי הגדול והמשפיע ביותר בישראל. הוא מהווה נקודת מפגש בין אמנים לבין קהל רחב של למעלה מ-30,000 מבקרים מדי שנה, שוחרי אמנות, אספנים, אוצרים ואנשי מקצוע מהתחום, ובכך מאפשר חשיפה רחבה לצד מכירת עבודות. חממת האמנים העצמאים היא פיתוח מקורי של יריד צבע טרי - מערכת מקיפה שנותנת מענה לצרכיהם של אמנים עצמאיים בראשית דרכם המקצועית. מדי שנה, החממה מאפשרת לכ-50 אמנים מבטיחים נבחרים לקבל את החשיפה המיטבית עבור עבודותיהם, ליצור קשרים בעלי ערך בעולם האמנות, ולא פחות חשוב - להתפרנס מכשרונם. כל אמן בחממה מציג כ-10 עבודות נבחרות, המוצעות למכירה במחירים מיוחדים ליריד, בטווח מחירים של בין 500 ל-14,000 ש"ח.


הליך הקבלה לחממת האמנים העצמאים מורכב משני שלבים: בשלב ראשון מגישים המועמדים תיק עבודות, הצהרת אמן ופרטים אישיים במערכת מקוונת. תיקי העבודות נסקרים על ידי 12 חברי ועדת קבלה, המורכבת מאוצרים, גלריסטים, מבקרי אמנות ואספנים מהארץ ומהעולם. הרכב ועדת הקבלה משתנה משנה לשנה, על מנת ליצור גיוון מרבי ולהעניק הזדמנות שווה למועמדים השונים. תיקי העבודות מוגשים לחברי הוועדה ללא ציון שמות המועמדים, על מנת למנוע העדפות וניגודי עניינים. כל חבר ועדה עובר לבדו על התיקים, ללא כל דיון עם החברים האחרים. בשלב השני, עורך הצוות האוצרותי של היריד ראיונות אישיים למועמדים הרלוונטיים לצורך מעבר מקיף על עבודות האמנות ועל מנת לבחון התאמה הדדית. עם סיום תהליך הקבלה בהצלחה, מתקיימים ביקורי סטודיו לצורך בחירת העבודות שיוצגו ביריד ומתקיים מפגש הסבר והכנה לאמנים המשתתפים.


חממת הווידיאו היא פלטפורמה ייחודית במתחם חממת האמנים, בה מוצגות עבודות וידיאו של אמנים עצמאים. העבודות מוצגות בחללים יעודיים, במטרה לחשוף את הקהל הרחב לתחום אמנות זה ולהציע את העבודות למכירה. עבודות הווידיאו נבחרות על ידי ועדה מקצועית בתחום הווידיאו. אמני הווידיאו נמנים בין אמני חממת האמנים העצמאים של יריד צבע טרי.הליך בחירת עבודות הווידיאו לחממת הווידיאו יתקיים במקביל, על ידי ועדה נפרדת, לאחר מעבר שלב ראשון בהליך הקבלה הרגיל דרך אותה מערכת מקוונת.


· הגשת המועמדות המקוונת בכתובת: www.freshpaint.co.il

· ההגשה פתוחה עד יום שבת ה-15 בנובמבר 2015. לא ניתן להגיש מועמדות בכל דרך אחרת או בכל מועד אחר.

· תשובות קבלה/אי קבלה יישלחו באמצעות דואר אלקטרוני במהלך חודש ינואר 2016.


הגשת מועמדות לחממת האמנים קלה ונוחה: יש לקרוא את העמוד המקדים וללחוץ אישור על התקנון.

תחילה יש לבצע רישום ראשוני, הכולל פרטי זיהוי בלבד. לאחר מכן יש להכניס פרטי קורות חיים והצהרת אמן.

בשלב שני, יש להעלות 10 דימויים של עבודות או לינקים לעבודות וידיאו (למסלול חממת הווידיאו).

חשוב לקרוא ולפעול על פי ההנחיות להגשה. לאחר הרישום הראשוני, ניתן לגשת למערכת באופן חופשי באמצעות שם משתמש וסיסמה עד גמר מועד הרישום.


הגשת המועמדות כרוכה בתשלום 140 ש"ח. ההשתתפות בחממת האמנים כרוכה בתשלום דמי השתתפות בסך 1,000 ש"ח ובעמידה בכל תנאי התקנון, כפי שמופיע באתר ההרשמה.


נשמח לראותך בין הנרשמים לחממת האמנים העצמאים ביריד צבע טרי 8. בברכה,צוות צבע טרי, היריד לאמנות עכשווית, תל אביב לפניות בדבר ההרשמה: freshpaintfair@freshpaint.co.ilbottom of page