top of page
  • מערכת "אמנים ישראלים"

ההגשה ליריד "צבע טרי" נפתחה


עזבו אתכם מגיל - אמנ/ית צעיר/ה זה עניין של מנטליות וספירה מתערוכה ראשונה במוסד אמנותי "מוכר" וכך לפי ההקריטריונים של יריד האמנות המסחרי "צבע טרי" הרי שאמנים צעירים הם - "אמנים בתחילת דרכם האמנותית, המצויים בטווח של עד עשר שנים (ואנחנו היינו מוסיפים עוד איזה 5 שנים לעיתים - א.י) מתערוכת היחיד הראשונה שלהם. לצורך כך - תערוכת גמר במוסד אקדמי תחשב לתערוכה הראשונה" -ואנו תוהים אולי כדאי במקום "אמן צעיר" פשוט להיות "אמן פורח" ? אם כבר מדברים על פריחה (ולא כזאת שמגיעה בעונות מעבר...) אז גם אנו מאוד מקווים, שוקדים ופועלים על כך שהשדה המקומי יפרח - עד לפני שנה היה בארץ רק יריד אמנות מסחרי אחד כשבשנה שעברה הושק "ARTi" בו אמנם השתתפו גלריות בלבד ללא אמנים עצמאיים - אז אנו סקרנים לראות מה יהיה השנה ומה יוליד האביב כמו שאומרים. ואם כבר מדברים על האביב אז - אז אנחנו שמחים לשתף אתכם בקול קורא הזה שקיבלנו מהיריד שיערך השנה בתקופה הזאת (מי אמר פסח ולא קיבל קירות לבנים ?) ולאחל הרבה בהצלחה - מי ייתן ותפרחו ;)

 

אנו שמחות להודיע על פתיחת ההרשמה לחממת האמנים העצמאים ביריד צבע טרי 9, אשר יתקיים במהלך שבוע באביב 2017. חממת האמנים מיועדת לאמנים עצמאים בתחומי הפיסול, הציור והצילום, הנמצאים בתחילת דרכם המקצועית, ואשר אינם מקיימים קשרי מסחר מחייבים עם גלריה ישראלית.


אנו מזמינות אותך להצטרף לעשרות אמנים שהחלו את דרכם בחממת האמנים העצמאים בירידי צבע טרי וכיום מככבים בתערוכות יחיד במוזיאוני הארץ ורחבי העולם, זוכים בפרסים יוקרתיים וממשיכים להציג את יצירתם ולהתפרנס מכישרונם.

בין אלו ניתן למנות את (רשימה חלקית) : דנה יואלי,Know Hope – אדם יקותיאלי, איוה כפרי, אסף שחם, שי יחזקאלי, תמר הירשפלד, אלהם רוקני, מתן מיטווך, עלמה יצחקי, שרון פדידה, גיל יפמן, דרור דאום, אוהד מטלון, ליאב מזרחי, אמיר יציב, מיכאל חלאק, נטליה זורבוב, ליהי תורג'מן, מאיה ז"ק, אורי גרשוני, שי עיד אלוני ועוד רבים וטובים.


חממת האמנים העצמאים לצד הגלריות הישראליות המובילות לאמנות עכשווית, גלריות צעירות מבטיחות וגלריות בינלאומיות, ביריד צבע טרי, היריד לאמנות עכשווית, תל אביב. היריד הוא אירוע האמנות השנתי הגדול והמשפיע ביותר בישראל. הוא מהווה נקודת מפגש בין אמנים לבין קהל רחב של למעלה מ-30,000 מבקרים מדי שנה, שוחרי אמנות, אספנים, אוצרים ואנשי מקצוע מהתחום, ובכך מאפשר חשיפה רחבה לצד מכירת עבודות.


חממת האמנים העצמאים היא פיתוח מקורי של יריד צבע טרי - מערכת מקיפה שנותנת מענה לצרכיהם של אמנים עצמאים בראשית דרכם המקצועית. מדי שנה, החממה מאפשרת לכ-50 אמנים מבטיחים נבחרים לקבל את החשיפה המיטבית עבור עבודותיהם, ליצור קשרים בעלי ערך בעולם האמנות, ולא פחות חשוב - להתפרנס מכישרונם. כל אמן בחממה מציג כ-10 עבודות נבחרות, המוצעות למכירה במחירים מיוחדים ליריד, בטווח מחירים של בין 500 ל-14,000 ש"ח.


הליך הקבלה לחממת האמנים העצמאים מורכב משני שלבים: בשלב ראשון מגישים המועמדים תיקי עבודות הנסקרים על ידי 12 חברי ועדת קבלה המשתנה מדי שנה ומורכבת מאוצרים, גלריסטים, מבקרי אמנות ואספנים מהארץ ומהעולם. תיקי העבודות מוצגים באופן אנונימי וכל חבר ועדה עובר לבדו על התיקים, ללא כל דיון עם החברים האחרים. בשלב השני, עורך הצוות האוצרותי של היריד ראיונות אישיים למועמדים הרלוונטיים לצורך מעבר מקיף על גוף העבודות ועל מנת לבחון התאמה הדדית.


עם סיום תהליך הקבלה בהצלחה, מתקיימים ביקורי סטודיו לצורך בחירת העבודות שיוצגו ביריד ומתקיים מפגש הסבר והכנה לאמנים המשתתפים.


· הגשת המועמדות המקוונת בכתובת: www.freshpaint.co.il

· ההגשה פתוחה עד יום שבת ה-1 באוקטובר 2016. לא ניתן להגיש מועמדות בכל דרך אחרת או בכל מועד אחר.

· תשובות קבלה/אי קבלה יישלחו באמצעות דואר אלקטרוני במהלך חודש דצמבר 2016.


הגשת המועמדות כרוכה בתשלום 140 ש"ח. ההשתתפות בחממת האמנים כרוכה בתשלום דמי השתתפות בסך 1,000 ש"ח ובעמידה בכל תנאי התקנון, כפי שמופיע באתר ההרשמה.


בברכת הצלחה,

צוות צבע טרי, היריד לאמנות עכשווית, תל אביב


לפניות בדבר ההרשמה: freshpaintfair@freshpaint.co.il

bottom of page