top of page
  • מערכת "אמנים ישראלים"

קול קורא לב"ש ומובילים חברתיים


אז מאיפה שינוי מתחיל ? איך וממה שיטפון נוצר ? איך שינוי ושיטפון נשמעים ? לרוב לא מתוך המרכז, לא ברגע אחד, לא ברעש, דרך שיתופי פעולה ומיזוג ומעורבות של כמה גורמים. כתהליך מתמשך שלעיתים מאוד מאתגר למצוא את נקודת ההתחלה שלו, טיפטוף רגעי שהופך לגשם שמתאחד לזרזיף ומתאגד לעיתים לשיטפון בתנאים הנכונים. מוזמנים להציץ בשני קולות קוראים הללו - האחד לפרוייקט נהדר שזוהי כבר השנה השלישית לקיומו ונערך בבאר שבע והשני קורא קורא לתוכנית החברתית של פרוייקט קולות שזהו המחזור הרביעי שלה. מוזמנים להגיש מועמדות ולשתף עם חברים וקולגות

 

פרויקט “40+08” הינו פרויקט אמנות ותרבות ייחודי באר שבעי השואב את הקונספט של יצירה ב-48 שעות

מתחומים אחרים כמו קולנוע ותאטרון ומביא אותו אל תוך עולם האמנות הוויזואלית. הגרעין המרכזי בבסיס פרויקט 40+08 הוא קבוצת אמנים נבחרים היוצרים בחללים במהלך 48 שעות, בסופן התוצרים מוצגים באירוע אמנות הפתוח לקהל הרחב ונמשך מספר ימים. הדגש בפרויקט הוא על תהליך יצירה אינטואיטיבי,

ראשוני וחדשני וחשיפתו לקהל הרחב. הפרויקט הנו יוזמה עצמאית אשר מתקיים זו השנה השלישית בתמיכתה של עיריית באר שבע, פדרציית מונטריאול ומנהלת העיר העתיקה באר שבע.

הפרויקט יתקיים בתחילת אוגוסט למשך שישה ימים, במקביל ובשיתוף פעולה עם פסטיבל האור בבאר שבע.

בעוד ובשנתיים הקודמת היצירה נעשתה באופן אינדיבידואלי, השנה מבקש הפרויקט למתוח את הגבולות אף יותר ולבדוק האם ניתן ליצור במשותף ע"י קבוצת יוצרים שונים ומגוונים שנפגשים לראשונה בתחילת אותן 48 שעות?

אנחנו מזמינים יוצרים ויוצרות מתחומי האמנות, עיצוב, אדריכלות, מחקר, עירוניות, פרפורמנס, מחול, סאונד, תאורה ועוד להגיש מועמדות ליצירת קולקטיב אמנים ויוצרים של 48 שעות.

התהליך יחל ביום הכנה במהלכו יתקיימו סדנאות קבוצתיות והיכרות עם המרחב של העיר העתיקה, לאחריו יחל מרתון עבודה של 48 שעות במהלכן תקבל הקבוצה הנבחרת חללים, תקציב ותמיכה טכנית ליצירת מרחב אמנות ייחודי העוסק באור.

הפרויקט הנו חלק מפסטיבל האור הראשון בבאר שבע שיתקיים למשך יומיים ברחובות העיר העתיקה של באר שבע.

תהליך בחירת האמנים יכלול שני שלבים:

שלב ראשון: הגשת מועמדות

יש לציין שם מלא, עיר מגורים ומספר טלפון

ולצרף קובץ PDF הכולל:

- קורות חיים

- פסקה המתארת מדוע תרצה להשתתף בפרויקט והאופן בו תוכל לתרום לקבוצה

- דימויים מייצגים (3-5)

- קישור לתיק עבודות

שלב שני: ראיונות אישיים

ההגשות ייבחנו ע"י ועדה אמנותית. אמנים אשר יימצאו מתאימים יוזמנו לשלב השני בו יתקיים ראיון אישי עם צוות הפרויקט. הראיונות יתקיימו בשני תאריכים ובשני מוקדים- תל אביב ובאר שבע.

תאריכים:

הגשת מועמדות עד לתאריך 29/6/17

ראיונות אישיים יתקיימו בתאריך 9/7/17 בתל אביב וב-10/7/17 בבאר שבע

יום הכנה ו-48 שעות המרתון: 6-9/8/17

תערוכה כחלק מפסטיבל האור: 9-10/8/17

לשליחת הצעות, שאלות ופרטים נוספים:

40plus08@gmail.com

 

קול קורא לתוכנית מובילים חברתיים של ארגון קולות, היא תוכנית המתקיימת זו השנה הרביעית. על בוגריה נמנים כשמונים נשים וגברים המובילים את השדה החברתי בישראל.

תוכנית תשע"ח מזמינה בכירים/ות בעלי השפעה חברתית רחבה מדרום ומרכז הארץ, להתמודד עם האתגרים המרכזיים של העוסקים בצמצום פערים חברתיים-כלכליים, באמצעות לימוד בית מדרשי.

קולות מאמינה, כי בתורת ובתרבות ישראל על ריבוי פניהן ואופני פרשנותן, טמונים מפתחות משמעותיים להצמחת חברה ערכית, מחוברת לזהותה ובעלת תחושת משמעות. חזון קולות, המפורט במסמך עמודי קולות, נוגע ברעיונות עומק בתרבות ישראל, מציע התבוננות חדשה ומרעננת על סוגיות מפתח ומהווה מענה לצרכים מרכזיים בחברה הישראלית כיום.

למי מיועדת התוכנית?

לתוכנית ייבחרו 15 נשים וגברים מהמרכז ומהדרום, בעלי תפקידים בכירים במגזר החברתי, הממשלתי והפרטי העוסקים במסגרת תפקידם בצמצום פערים חברתיים-כלכליים.

מטרות התוכנית:

מטרת העל – חיזוק היכולת של המשתתפים לפעול בנושא הפערים החברתיים-כלכליים בארץ.

פיתוח חשיבה תיאורטית ויישומית סביב סוגיות מפתח הנוגעות לפערים חברתיים-כלכליים, בדגש על עוני, יחסי מרכז ופריפריה, ערבות הדדית והיחס לאחר.

פיתוח פרקטיקות ונורמות מקצועיות המקדמות חברה ראויה.

חיזוק יסודות המנהיגות האישיים של המשתתפים וחשיבה מפתחת חזון.

העמקת תהליך ברור הזהות היהודית והישראלית של המשתתפים.

יצירת בסיס לשיתופי פעולה בין חברי הקבוצה מאזורי המרכז והדרום וכן בינם לרשת בוגרי קולות.

לפרטים מלאים דד ליין 15.6 (להגשת מועמדות לתוכנית)

bottom of page