top of page
  • מערכת "אמנים ישראלים"

ישועה אמנותית לירושלים ?


נראה כאילו בשבוע האחרון ירושלים שוב עולה על המפה האמנותית אולם לא מהסיבה הנכונה.

מעל ולא בגאון תלוי על צווארה של גלריית ברבור צו סגירה - לא בשל הדברים שתלויים ומוצגים על קירות הגלריה אלא בשל האחד הארגונים (מתוך שלל הפעילויות וההרצאות) אותם העזה הגלריה לארח במסגרת פעילותה התרבותית-חברתית השוטפת (ככה קוראים לאמנות לעיתים במילים אחרות) ולתת להם את הבמה להשמיע את קולם (את הבמה ולא את הזכות לשימוש בנכס...). וכפי שמציין במכתב התגובה עו"ד יוסי חביליו שמייצג את הגלריה מספר שנים למכתב הזימון לשימוע שנשלח מהעירייה מהיום למחר אלו הם מעקרי הדברים

ומוזמנים להתעדכן בפעילויות השוטפות של גלריה ברבור בתקופה הקרובה Wire Week World Wide פבואר 12'-18' Slowland : ביאנקה אשל גרשוני ואורי הולבן - פתיחה של תערוכה זוגית חדשה ב-23 בפבואר זאת ועוד - ביום שני הקרוב כנראה יערך מפגש מכריע בין זאב (אנגלמאייר שגם מכונה בציבור הרחב "שושקה" לבין אריה (קינג - הלו הוא חבר מועצת העיר ירושלים) שחושש מסימולקרות גרוטסקיות ותחפושת שמייצגת קריקטורה שקמה לתחייה שמה יחרד הציבור הירושלמי מההופעה בשאון חורף בה יקועקעו המבקרים שרוצים בדמותה של שושקה או ישמעו רחמנא ליצלן על מעליליה של שושקה ברחבי הארץ והעולם - אוי לגויים או אור לגויים ?

בנתיים אם אתם יצירתיים, אמנותיים, שייכים למעמד היצירתי בירושלים (והסביבה) ורוצים להתפרנס בכבוד אזי כדאי שיהיה לכם פרוטפוליו (קטלוג) מסודר כדי שגם אתם תוכלו להציג את מעמדותכם למרכז של עיריית ירושלים ש"מזמינה מציעים העומדים בתנאי ההליך להגיש הצעות לאספקת פריטים אומנותיים דקורטיביים לשדרוג חזות המרחב הציבורי" - מי אמר פרפרים ומטריות ולא קיבל גשם יפה של דעות פוליטיות.

------------------------------------------- במקביל גלריה כורש הצעירה שהיא חלל לאמנות עכשווית המשלב בין תכנים אמנותיים, תרבותיים וחברתיים ופועלת בתוך בניין מגורים מוציאה שני קולות קוראים - האחד לאוצרים והשני לשימוש בחלל פתוח. אז הנה אחת ההזדמנויות שלכם להשמיע את קולכם יחד עם נגישות לחלל, ציבור וקצת משאבים - מוזמנים לשתף (או לעשות בביתכם כמו שאומרים).

קול קורא - אוצר/ת מתחום האמנות הפלסטית

המגמה המוכרת כיום פונה באופן טבעי לאמנים/ות להצגת תערוכות או השתתפות בהן. מעט מאוד אפשר לפגוש בקולות קוראים המיועדים לחוקרים/ות האמנות והצגתה.

אנו בכורש 14 מעוניינות לפתח תשתית שמאפשרת מקום ומרחב תצוגה לאוצרים/ות עצמאים/ות.

פרויקט זה מהווה ערוץ חדש במרחב האמנותי, ששם דגש על האוצר/ת כאמן/ית יוצר/ת שדה ותודעה.

הפרויקט יעניק חלל תצוגה כ150 מ"ר למשך חודשיים ומענק אוצר/ת על סך 2700 ש"ח.

יש לשלוח לגלריה

  • קורות חיים

  • פסקה בה יפורט תפישה אוצרותית

  • תמה אוצרותית בנושא התערוכה המוגשת

  • תיק עבודות קודמות

קול קורא - חלל פתוח

כורש 14 מזמין אותך להציע פרויקט/תערוכה שתציג למשך שבועיים בחלל האמנות שבבניין.

מחשבה זו נולדה מתוך רצון ליצור מרחב שבו אמנים/יות יוצרים/ות מתוך נקודת זמן ספציפית במרחב מנותק ונקי "The White Cube" למשך שבועיים.

פעולה זו יכולה לאפשר לאמנים/יות לבחון את היצירה/תהליך עבודה במנותק מהסטודיו ונתון להשפעת הצופה ויציאה מהמרחב המוכר. חשוב לציין שבזמן זה החלל פתוח למבקרים/ות אשר יוכלו להיחשף הן לתהליכי עבודה והן ליצירה עצמה כמחקר לתהליכי מהווי היצירה.

יש לשלוח לגלריה

  • קורות חיים אמנותיים

  • פסקה בה יפורט למה ישמש אתכם החלל במהלך השבועיים

  • תיק עבודות עד עשרה דימויים

  • השתתפות הפרויקט כרוכה בתשלום של 300 ש"ח בעבור כיסוי הוצאות

עבור שני הקולות קוראים את החומרים יש לשלוח עד לתאריך 30.4.2017

למייל: koreshva@gmail.com

---------------------------

ואם הגעתם עד פה - כל הכבוד וזכיתם בממתק ! (מוזמנים לשתף אותו גם עם חברים כי כמו שאומרים - לונדון לא מחכה לנו צריך לקחת יוזמה ולהגיע אליה...)

Comments


bottom of page