top of page
  • Writer's pictureרעי דישון

מי רוצה (לנהל) 50 מיליון שקלים עבור תרבות לפריפריה בישראל ?

ח"כ מירי רגב, צילום מסך מתוך קמפיין "קודם כל ישראלי" של אתר "וואלה", יולי 2014

אז ברשותכם - רגע קטן לפני שאתם רצים לחפש קשרים ומנהלי התרבות במועצות האיזוריות, לבנות תקציבים, ותוכניות עבודה לכל היזמויות והפרוייקטים הנהדרים שלכם קצת סדר. כשמירי רגב נכנסה למשרד התרבות היא התחילה לשנות סדרי עולם ובין כל שלל היוזמות שלה היא הנחילה תקנה חדשה - תקנת סל"ע וגם הארגון שניהל את תקנת "תרבות לפריפריה" התחלף.

תקנת "תרבות לפריפריה" הינה תקנה שמאפשרת העברה ישירה של תקציבים (בס"כ של כ-25 מיליון שקלים) לרכזי תרבות בפריפריה כשאת התקנה הזאת מנהלת חברת פמ"י פרימיום להגשת הצעות לתקנה.

פמ"י החליפה את "תרבות לישראל" - חברה ללא מטרת רווח, שנוסדה על ידי ההסתדרות הציונית בשנת 2010 ופעלה עד אוגוסט 2016 על בסיס מכרז מול משרד התרבות כשמטרתה הייתה לסבסוד ולשנע אירועי תרבות ואמנות ברחבי הארץ. אז "פמ"י פרימיום" (או בקיצור פמ"י) שהתגובות לכתבה אודותיה בעיתון הארץ לא ממש מחמיאות, היא חברה פרטית בבעלות משותפת של איש הביטוח רוני דוידוף (מייסד החברה), קרן ההשקעות קדמה ומשקיעים פרטיים ומנכ"לה הוא איציק חמו. החברה עוסקת בין היתר בביטוחים מסוגים, מתן שירותי בריאות, שירותים מוצרי חשמל, תפעול וטכנולוגיה, בקרה ורכש וכמובן מאז זכייתה במכרז של משרד התרבות היא גם עוסקת בשירותי הדרכה ותרבות.

אז עד כאן עם תקנת "תרבות לישראל" ומכאן ואילך נעבור לתקנת סל"ע.

אז... לסל"ע דרוש פרויקטור/ית, יותר נכון לחברת ניהול הפרויקטים מרטנס הופמן שמנהלת את תפעול התקנה הזאת (מאיפה חברת מרטנס הופמן הגיע ? גם לנו אין ממש מושג אבל היי - עוד חברה שעוסק בייעוץ, Outsourcing, מחקרים, סקרים וניהול מלאי, אינוונטר ורכש). בימים אלו דרוש/ה לחברת מרטנס הופמן פרויקטור/ית עבור תכנית סל"ע (המנהלת שלה עברה לנהל את פרוייקט "תרבות לפריפריה" אחרי שהמנהל הקודם שלה לא שרד בתקפיד יותר מחצי שנה - הנה עוד לינק לכתבה בעיתון הארץ על הסיפור הזה גם עם תגובות מצחיקות). וכפי שנכתב בהצעת העבודה שהגיע אלינו אבל לא נמצאת בדף הדרושים בחברה. "במסגרת התפקיד נדרשת עבודה שוטפת מול הרשויות המקומיות, סיוע, ליווי והכוונה אל מול תכניות העבודה והערכה מקצועית של תכניות העבודה והתקציבים.

העבודה בירושלים.

משרה מלאה וכמובן שכר מתגמל (מה, אתם לא מכירים משרות נהדרות שאינן מתגמלות ?)

דרישות:

בעל/ת תואר ראשון- חובה

בעל/ת ניסיון ורקע מקצועי בתחום התרבות- חובה

בעל/ת ניסיון בהפקת אירועים- חובה

שליטה מלאה באקסל- חובה

יכולת ארגון וסדר, אחריות והגדלת ראש.

ניתן לשלוח קורות חיים למייל- revital@mrhof.com ולציין משרה מס' 344" ------------------------------

ו....רגע, עוד אל תלכו - מה עם ההצעות הגשות לתקנה עצמה ? (עד ה-18.5.17) אז שוב, ברשותכם - רגע קטן לפני שאתם רצים לחפש קשרים ומנהלי תרבות במועצות האיזוריות, לבנות תקציבים, ותוכניות עבודה לכל היזמויות והפרוייקטים הנהדרים שלכם.

"התקנה מחולקת לשני מסלולים, "יוזמות" ו"פסטיבלים". בתחום היוזמות ניתן להגיש הצעות להקמת גלריה קהילתית (ללא מטרות רווח), או הצעות לפרויקט בתחומי האמנות שיוצג ללא תשלום. המטרה כאן היא לעודד פעילות בעלת אופי מתמשך: לא אירוע חד פעמי, אלא משהו הדומה למוסד חדש.

בתחום הפסטיבלים, ניתן להציע מקבץ אירועי תרבות ואמנות חינמיים המתקיימים למשך יומיים לפחות. אבל כאן צריך לשלב גם עוד תחומי אמנות: בפסטיבל המוצע חייבים לשלב בהצעה מחול או מוסיקה או קולנוע כדי שאפשר יהיה להגיש.

חשוב! אי אפשר להגיש את ההצעות לבד: רק המועצה המקומית רשאית להגיש בקשות תמיכה. כך שאת ההגשה צריך ליזום ביחד עם נציגי מועצה מקומית, ולהגיש במשותף.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו רוצים לעזור לכם לנגוס בתקציבים השמנמנים האלה! אתם מוזמנים לפנות אלינו לעזרה בקישור לגורמים הרלוונטיים במועצות המקומיות, בגיבוש ההצעה, ובהתמודדות בירוקרטית עם תהליך ההגשה למנהל התרבות. אם יש לכם רעיון, כתבו בבקשה אל נוגה דוידסון, המרכזת את הנושא באיגוד: nogah.davidson@gmail.com"

לינק למסמכי עבור ההגשות לתקנה

Comments


bottom of page