top of page
  • Writer's pictureרעי דישון

בלאגן יפה בבית העיר ואזרחים בפתח תקווה


נראה שנפתחה איזה צ'אקרה בבית העיר אחרי שהזאב (אנגלמאייר) עבר שם עם שושקה שיצרה כמה תקדימים שלא נראו כבר הרבה זמן בתחום האמנות/תרבות ועשייה אמנותית במסגרת עירונית.


למי שלא מכיר בית העיר (בניין העירייה הישן) שייך לעיריית תל-אביב – יפו, שופץ בשנת 2009 עם חגיגות המאה לעיר, והינו חלק ממתחם ביאליק – שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת תרבות עולמית. אחת הנקודות שמאפשרות לבית העיר לפעול בצורה בו הוא פועל הינו צוות ניהול מקצועי בניהולה של איילת ביתן שלונסקי האוצרת הראשית כשחלק אינטגרלי מכוח האדם של בית העיר כולל גם איוש של תפקידי הפקה שעוזרים לאמנים ויוצרים להגשים את הפנטזיות והרעיונות שלהם ולהוריד אותם לקרקע (או על קירות בית העיר).

UNTAY & Gidi Gilam


עוד נקודה מאוד חשובה שמאפשרת לבית העיר לפעול בצורה הזאת היא שהמרכז הינו גוף תרבות עירוני די עצמאי (שהוא חלק מחברת מוסדות תרבות של עיריית תל אביב) וגם יושב על תקציב של קצת יותר מ-3 מיליון שקלים (2 מיליון בניקוי שכר עובדים - עמוד 231 בפירוט הצעת תקציב רגיל של עיריית תל אביב-יפו לשנת 2017) כשלקראת סוף 2014 אחרי מאבק בנושא והתאגדות של עובדי בת העיר העירייה הכירה בעובדי המקום כעובדים שכירים שלה (ועל כן זכאים לתנאי סוציאליים ויחסי עובד-מעביד). אז מה בתוכנית היום (יום שלישי ה4.4 בשעה 20:00) ?

השתלטות אמנותית חזותית על בית העיר מידי אמני הקולקטיב

הופעה של להקת HYNOM

דיג׳יי MARKEY FUNK

דיג׳יי G-Zess

בערב הפתיחה בלבד – כניסה חופשית לתערוכה ומס' המקומות מוגבל

לכתובת המקום, שעות פעילות ועלות ביקור http://beithair.org/hours-directions בתערוכה קולקטיב PRETTIMESS

UNTAY, YONIL, DIOZ, GIDI GILAM, MANYEARSAGOGAB, ELNA, PESH

יוצגו יצירות פרטניות ומשותפות של חברי הצוות חיי הרחוב והמרחב הציבורי בין כתלי מוזיאון בית העיר. קולקטיב פריטימס הוקם בשנת 2014 והינו בית לחברים ויוצרים עצמאיים מתחומי יצירה שונים בטווח שבין איור, עיצוב עכשווי ואמנות פלסטית שחברו יחדיו לעבודה משולבת במגוון רחב של פרוייקטים, הכוללים בעיקר תערוכות ושיתופי פעולה עם גורמים שונים ועבודה במרחב הציבורי לצד פעילות בשדה האמנותי המקומי והבינ"ל.Dioz

הקו האמנותי המחבר בין חברי הקולקטיב שואב השראה מתרבות רחוב, מוזיקה, DIY, תולדות האמנות, טבע, עיר וממקורות נוספים מהשיח העכשווי. אמני הקולקטיב פועלים גם בנפרד ומאופיינים בגישה מתקדמת ואלטרנטיבית וראייה ייחודית והם בעלי עבר עשיר של עשייה אמנותית, ביחד ולחוד, בארץ ובעולם.חברי הקולקטיב מאמינים באמנות נגישה שמתקשרת עם הקהל בגובה העיניים ומאמינים שאמנות טובה תסקרן את הצופה לחפש ולשאול שאלות.


התערוכה הזאת הינה הסנונית הראשונה במסגרת פרויקט ״קולקטיבים יוצרים בבית העיר״. בפרויקט זה בית העיר בוחר השנה להתמקד בקבוצות יוצרות ומרתקות מהארץ ומהעולם, ולחשוף את הקהל לחשיבה מקורית חדשנית, רלוונטית ובועטת ויאפשר להם "להשתלט" על מרחב המוזאון תוך יצירה בתחומים שונים - אמנות פלסטית, מוזיקה, תיאטרון, פרפורמנס, מדיה דיגיטלית ועוד.


------------------------------


ולא רחוק משם, במוזיאון אם המושבות - פתח תקווה, העירייה שפועלת בשבועות האחרונים לניתוק חשמל מדירות מפוצלות (שמרביתן מושכרות למבקשי מקלט) יפתח ביום חמישי (6.4 בשעה 20:00) צמד תערוכות חדשות - "אזרחים" באוצרות נטע גל עצמון ו"התערוכה שלא הייתה: מקרה נחום ארונסון" באוצרות רון ברטוש. האזרחים המשתתפים (כשעולה התהייה - איך בוחרים/מזמינים אזרחים להשתתף ?): בועז אהרונוביץ', קליף אוואנס, ארנון בן-דוד, זוהר גוטסמן, נייט האריסון, גל וינשטיין, צח חכמון, ג'אן-מריה טוסאטי, רפאל לוזאנו-המר, כריסטינה לוקאס, מיקה ואבי מילגרום, אייל סגל, פדריקו סולמי, סשה סרבר, יעל פרנק, דניאל פרסאי, ג'וליה קורק ואם למי מהאזרחים יש איזה שאלה הפתיחה הינה במעמד: מר איציק ברוורמן, ראש העיר פתח-תקוה, עו"ד איתי שונשיין, סגן ראש העיר וראש מִנהל התרבות וכן יערך גם פרפורמנס של האמנית ג'וליה קורק מפולין. מוזיאון פתח תקוה לאמנות ארלוזורוב 30, פתח-תקוה (התערוכות הינה בתמיכת מפעל הפיס והמכון הפולני).

ג'וליה קורק (Julia Kurek)

Comentarios


bottom of page